7 věcí, které dělají úspěšní lidé jinak

Dnes si beru pauzu od autorského psaní a rozhodla jsem se pro vás přeložit jeden článek, na který jsem  narazila už před nějakým časem. Moc se mnou rezonoval, tak ho dnes nabízím vám, ve zkrácené verzi. Tento článek původně napsal v angličtině můj velký oblíbenec Nick Ortner, specialista na EFT.  Nick píše o tom, které věci dělají úspěšní lidé odlišně….Pěkné čtení….

Co dělá některé lidi úspěšné v životě – schopné dosáhnout čehokoli, co chtějí – zatímco ostatní jsou zaseknutí na jednom místě roky, někdy i desetiletí?

Je to jejich vzdělání? To,  kde se narodily? Z jaké rodiny pocházejí? Jsou to geny?

Realita je taková……že nic z výše popsaného!

Při mé práci s tisíci lidmi během mnoha let, kdy jsem jim pomáhal měnit jejich životy – vytvořit finanční úspěch a osobní naplnění – jsem přišel na 7 věcí, které dělají úspěšní lidé jinak.

Schválně kolik z těchto 7 věcí děláte vy?

1 – Úspěšní lidé  změní nejenom způsob myšlení, ale i to, jak se cítí

Nejdříve k myšlení. Když se bavíte s kýmkoli, kdo se stal úspěšným v životě, řekne vám, že změnil způsob myšlení, aby dosáhl odlišných výsledků. Každý z nás je produktem toho, jak myslíme. Naše finance, vztahy, zdraví, štěstí a každá další oblast našeho života se řídí tím, jak myslíme. Když chcete odlišné výsledky v životě, musíte začít myslet odlišně.

Ale pozor, má to jeden háček!

Velmi často totiž lidé ulpí na „myslet jako úspěšný“ a zapomenou na klíčový faktor,  na to „ jak se cítí“.  Naslouchat vašim emocím je důležitý faktor klíčový k porozumění toho co vás zdržuje od úspěchu, jak vědomě, tak i nevědomě…..

Úspěšní lidé vědí, že naše emoce řídí všechno. Když se cítitě přehlcení, ustaraní, vystresovaní, v depresi nebo máte jakoukoli jinou negativní emoci váš mozek je méně kreativní, je méně schopný udělat ta správná rozhodnutí nebo důležitou akci.

couple-1733991_1920

Osvojte si zvyk věnování pozornosti vašim emocím. A pak dělejte, co je potřeba pro to, abyste byli v tom správném emočním rozpoložení. (Třeba za pomocí EFT)

2 – Úspěšní lidé věří, že si zaslouží úspěch

Úspěšní lidé věří, že si zaslouží úspěch; neuspěšní v toto nevěří.

Oblast ve které je to nejvíce vidět, je oblast peněz. Finančně úspěšní lidé obecně cítí, že si finanční úspěch zaslouží, a tak tuto kvalitu vytvářejí ve svém životě.

Častokrát, si lidé myslí (vědomě nebo nevědomě), že si nezaslouží úspěch, protože mají falešná přesvědčení: „Nejsem dost dobrý/á.“  „Nepracuji dostatečně tvrdě.“ „Nejsem dost chytrý.“, nebo další z dlouhého seznamu negativních limitujících přesvědčení.

Abyste přišli na to, jaká přsvědčení máte ohledně úspěchu, jen řekněte a doplňte nahlas  následující věty:

  • Nezasloužím si úspěch, protože……….(doplňte co vás napadne jako první a moc o tom nepřemýšlejte)
  • Zasloužím si úspěch, protože…….(doplňte co vás napadne jako první a moc o tom nepřemýšlejte)

Když řeknete tyto dvě věty nahlas, tak odpovědmi budou důvody, které vám dá vaše nevědomá část mozku. Tyto důvody jsou programy, kterými jste byly naprogramováni.

Pokud nedostáváte odpověď. Kterou byste si přáli (nebo jste překvapeni, co z vás leze), nedělejte si starosti. Toto vše můžete velmi snadno přeprogramovat s EFT.

3 – Úspěšní lidé udělají cokoli, aby překonali zkušenosti a vzory z minulosti, které jim už neslouží

Většina zvyků, schémat a přesvědčení se utváří v rozmezí 0-6let. Jsou v podstatě do nás nainstalovány z našich rodičů a dalších lidí a událostí, které se se kolem nás odehrály.

Neměli jsme jinou možnost než získat přesvědčení, která nám byla předána, nebo jaké události se kolem nás děly. Bohužel spousta přesvědčení, vzorců chování a zkušeností, byly negativní a omezují nás v našem dospěláckém životě.

Některé byly drsnější než další. Čím negativnější zkušenosti, o to negativnější přesvědčení o nás a světě jsme si vytvořili. Ale navzdory těmto zkušenostem…..

Mám pro vás dobré zprávy!

Nyní jako dospělí máme možnost si vybrat jaká přesvědčení, vzory a zvyky si chceme držet a jaké propustit…..

Máme možnost si zvolit, jaký význam dáme našim minulým zkušenostem.

freedom-1712590_640

Úspěšní lidé si jsou vědomi jejich limitujících přesvědčení, vzorů a zvyků a zkušeností……a udělají cokoli pro to aby je změnili!

To neznamená, že je to vždy snadné. Překonat témata jako je násilí v dětství, hluboko zakořeněné pocity méněcennosti, nebo zahlcující negativní myšlenkové vzory můžou být vážně výzvou. Ale úspěšní lidé se vnitřně zavázaní k jejich vlastnímu růstu, ať to stojí co to stojí.

Vědí totiž, že minulost se nerovná budoucnost. Rozumí tomu, že na minulých obtížích můžete ulpývat roky, a nebo je přijmout jako nezbytné lekce na jejich cestě.

4 – Úspěšní lidé umí ztišit jejich vnitřní kritický hlas

Velmi častá chybná interpretace je, že úspěšní lidé o sobě nepochybují, nemájí vnitřní kritický hlas, nemívají strach, když čelí výzvám. Realita je ale jiná.

Úspěšní lidé čelí výzvám pravidelně a pravděpodobně častěji než neúspěšní lidé, protože často sami sebe staví před různé výzvy.

Jen díky své nezměrné odvaze,  se nikdy nenechají těmito výzvami zastavit.

Dobrá věc je, že „sval“ pro odvahu jde během času vytrénovat. Každý úspěšný člověk musel překonat svůj kritický hlas ohledně menších věcí, předtím, než se posunul na věci větší.

Vyvinutí tohoto „svalu“ odvahy  začíná odvahou poznat svůj kritický hlas ohledně čehokoli, ať už malého nebo velkého a poslouchat, co nám chce sdělit….

5 – Úspěšní lidé jsou ochotni neuspět a to opakovaně……

Úspěšní lidé vidí neúspěch jako součást učícího se procesu. A nezáleží na tom, jak hodně neuspějí, nejsou ochotni nikdy skončit.

Taky nikdy nevidí neúspěch, jako věc, která by je měla definovat. Když neúspěšní lidé neuspějí, vidí sebe jako „propadák“. Naučte se nikdy se nevidět jako „propadák“ a naopak vidět neúspěch jako učící proces.

Potom nikdy nenastane jedna věc, které se snažíte vyhnout a tou je právě neúspěch.

Zde pár příkladů nejúspěšnějších lidí moderní historie, které nikdy jejich dílčí „neúspěchy“ nezastavily:

  1. Henry Ford – Neuspěl v jeho brzkých podnikatelských pokusech. Skončil na mizině 5x předtím než založil Ford Motor Company.
  2. Walt Disney – Walt Disney byl propuštěn z novin z pozice editora pro „nedostek představivosti a protože neměl dobré nápady“ Po té začal velké množství podnikatelských záměrů, které neměly dlouhé trvání a skončily bankrotem.
  3. Albert Einstein – Einstein nemluvil dokud mu nebyly 4 a nečetl do 7, což vedlo k tomu, že si jeho učitelé a rodiče mysleli, že je mentálně zaostalý, pomalý a asociální.

Neúspěch neexistuje, pokud ho vidíte jako část delší cesty k úspěchu.

6. Úspěšní lidé nedělají jednoduché věci jako první, ale ty důležité

Pokud se jedná o náš čas, tak úspěšní lidé mají jeden důležitý rys, který je dělá úspěšnými.

Dělají duležté věci jako první, ne jednoduché.

Pokud budete čekat až budete mít čas na důležité věci, tak vám nikdy nezbyde. To je i důvod proč lidé necvičí, nečtou knihy a nebo nikdy nezačnou podnikat.

Pokud chcete být úspěšný, naučte se dělat věci, na kterých záleží, jako první.

7. Úspěšní lidé mají jasno v tom, co chtějí

Úspěšný lidé vědí, že je obrovská síla v tom mít jasno.

Ujasní si čeho chtějí dosáhnou a kým chtějí být ve svém životě a každýn den systematicky dělají dílčí aktivní kroky tímto směrem.

Nikdy nedopustí, aby je současná omezení zastavila od toho vidět pro ně lepší budoucnost. Neúspěšní lidé ulpí v jejich současné situaci a výzvách a nikdy nepřipustí myšlenku na to co se jim zdá jako „nerealná“ budoucnost.

Úspěšní lidé si dovolují snít a pracovat na tom, aby svých snů dosáhli…..

Doufám, že tento článek byl pro vás přínosem. Se kterým z bodů se nejvíce potýkáte? Už některý z nich děláte? Který se daří nejvíce?

Článek v anglické verzi v plném znění najdete zde…..

S láskou přeložila

Lucie

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.