Je libo kladivo na finanční bloky?

Dnes přináším rozhovor s EFT kolegyní Lindou Berger. Linda učí ostatní jak odhodit  své vnitřní bloky a jak se naladit na vlnu hojnosti. Pěkné čtení!

Ahoj Lindo, můžeš nejdříve čtenářům poodkrýt kousek tvého života…….kde žiješ, co děláš, co tě v životě baví?

Ano, ráda. V současnosti žiju s rodinou v Bruselu, ale za domov považuju pořád Prahu. Je v tom trocha rozpolcenosti, ale jako správný Blíženec se s tím umím vyrovnat :-). Mám velkou rodinu, manžela, dvě děti vlastní a dvě vyvdané. Je u nás pořád živo, což je fajn.

Ve svém životě jsme vystřídala pár činností, byla jsem průvodkyně i tlumočnice. To jsou obě činnosti vhodné na pár let, ale ne dlouhodobě, alespoň pro mě. Hledání mě zavedlo ke koučinku. To je stále něco, co mě naplňuje a dává smysl, ale tuhle činnost se mi nepodařilo vykonávat tady.

Začala jsem hledat cesty, jak se realizovat i jinak než s rodinou. Rodina je pro mě důležitá, ale jen dlouhodobě mi to nestačí… jídlo se sní, nepořádek se začne dělat hnedka po úklidu, vyprané prádlo taky nevydrží a děti jednoho dne vylétnou z hnízda. To je běh života.

14689093_10208789249020920_968763120_o

Velkou příležitostí je pro mě internet. Rozhodla jsem se, že budu sdílet své know-how v elektronické formě, v podobě ebooků a možná jednou kurzů. To se ještě ukáže. Napasala jsem zatím dva ebooky.

Čím sis přála být, když si byla malá holka? Napadlo tě někdy, že budeš takto pomáhat lidem?

To je hezká otázka. Když to tom přemýšlím, vlastně jsem celý život hledala. Jako malá jsem chtěla cestovat a dálky mě pořád lákají…Jeden čas jsem chtěla být televizní hlasatelka, ale většinou jsem nevěděla. K pomáhání jsem se dostala tím, že jsem urgentně potřebovala pomoct sama.

Jestli by mě napadlo, že budu koučovat lidi a sepisovat své know-how a dávat ho na internet. Luci, ani ve snu by mě to nenapadlo. To je to úžasné na životě!

Jaká byla tvoje cesta k EFT? Jak si se k této technice dostala?

K EFT jsem se dostala právě přes seberozvoj, ale už v době, kdy „to nejhorší“ bylo za mnou. Ovšem na hodně rovinách jsem stále potřebovala vyladit. Nejdřív mě zaujalo svojí bizardností a naprosto mě dostalo jednoduchostí a účinností. A taky se mi dobře poslouchali Nick a Jessica Ortnerovi. Jejich online Tapping summit si dávám každoročně jako mentální očistu pro sebe.

Vím, že se věnuješ life koučinku, propojuješ nějak life koučink a EFT nebo jsou to pro tebe 2 oddělené disciplíny?

Tak nejprve jsem to oddělovala jako dvě disciplíny. On vlastně čistý koučink podle Mezinárodní federace koučů (ICF) by takhle návodný být neměl. V praxi to u mě ale vypadalo tak, že to lidi často potřebovali a hlavně se jim ulevilo. Takže jsem to začala míchat.

V současnosti až na vyjímky koučovací sezení nedávám. Je to proto, že moje mladší dcerka je ještě malá, nemám tedy tolik prostoru. Když mám čas, věnuji se právě svému online projektu, který v kratším čase, osloví více lidí. Práci se věnuji zhruba 2 hodiny 4x týdně , takže bych mohla odkoučovat 4 lidi týdně, ovšem můj ebook už si přečetlo skoro 350 lidí. Z toho mám tedy obrovskou radost a vidím v tom i cestu.

Z tvého příběhu vím, že jsi procházela v jeden čas velmi temným obdobím (Lindy příběh si můžete přečíst zde…..), co by si doporučila čtenářům, kteří se právě v takové fázi jejich života nacházejí?

Ano, bylo to období po narození mé první dcery, kdy se jednak rozpadalo mé první manželství, což bylo velmi bolestivé a navíc jsem měla neuvěřitelné finanční stresy a strachy. Pomohla mi právě vědomá práce, jinak bych se z toho snad nedostala . Eft mi pak pomohlo zvýšit si finanční pohodu ve svém životě, začít hledat, co mě baví a jít si za tím. A vlastně se tak nějak celkově uvolnit 🙂

money-1034447_640

Dočetla jsem se, že obdivuješ Margaret M. Lynch, Nicka Ortnera a Ester Hicks. To jsou zrovna lidé, kteří mě také hodně inspirovali, můžeš je čtenářům trochu přiblížit a říci nám čím si tě získali?

Hlavně chci říct, proč všichni anglicky mluvící a tím jsme opět u internetu, mohla jsem na sobě pracovat z pohodlí domova. Měla jsem sama v péči malé dítě. Ano, občas jsme jezdila na rodinné konstelace, ale takovéhle hlídání jsem neměla pořád, ani po večerech jsem nemohla chodit po inspiračních přednáškách. A tak jsem hledala po internetu. Tenkrát před 12 lety se toho v češtině na netu moc nenašlo 🙂

Nick Ortner mě vtáhnul do EFT, začala jsme ho brát vážně. Ester Hicks je prostě jednička a když mám momenty pochyb, hodně mi pomůže si pustit nějaké krátké video. Je to nabité moudrostí a pozitivní energií. A Margret se prostě zabývala těmi finančními bloky a já cítíla, jak jsem fiančně zabedněná :-), jak žiju přesvědčení, která ani nejsou moje, jak žiju, co nechci. Líbí se mi její energie. Ona nesedí na obláčku, má vcelku nevybíravé výrazy, ale vždycky terfné :-). Je ohnivá a má smysl pro humor.

Zmínila jsi, že se účastníš „Tapping World Summit“, to je také jedna z mých nejoblíbenějších akcí roku. Jaké změny do tvého života „Tapping World Summit“ přinesl?

Účastním se každoročně. Nemůžu úplně ukázat na jednu změnu, prostě vždycky se můj život dostane o kousek na jinou úroveň. Dříve, a to jsem měla velké problémy, jsem sledovala jen ty příspěvky, co jsem považovala za relevatní. Pak jsem slyšela, že je fajn si poslechnout i oblasti, kde si člověk myslí, že je v pohodě, protože vážně, my máme svoje slepá místa, že ehm. Takže jsem zkusila odťukat jednu prezentaci denně, bez ohledu na téma a cítím, jak se obklikou dostanu tam, kam bych se jinak třeba nedostala.

Zaměřuješ na finanční bloky. Proč propojuješ zrovna EFT s tématem hojnosti?

Takže proč finanční bloky, protože to byla velká oblast pro mě samotnou. A pak často jako koučovi mi lidé říkali, já bych moc chtěla TO a To, ale peníze. A zdůvodňovali tím úplně všechno od zaměstnání, přes partnetství, volný čas a i ten koučink.

Zkoušela jsem pracovat i s uvědoměním. Ale i mě i mým klientům „jenom“ uvědomění si problému nepomohlo. Nebo přesněji, trochu pomohlo, hlava měla jasno, ale jinak totéž. Ono takové uvědomění, které vše změní musí být hluboké a to často nejde jen tak navodit.

A to je skvělé o EFT, protože EFT to umí. A jsou tam dvě části a v obou je EFT machr. Jednak odstranění nefunkčních modelů nebo bloků a pak zavedení pozitivních přesvěčeních, radosti, nadšení, sebedůvěry atd.

Co myslíš, že lidi nejčastěji blokuje od dosažení vytouženého příjmu a životního stylu?

Určitě často to jsou okoukané modely z původní rodiny, finanční traumata neboli zážitky, které člověka po této stránce blokly , dále negativní přesvědčení a finanční stíny, nedovolení a nedostatek sebelásky. Není nic nového, že své stíny máme uvnitř všichni a jsou tam i ty týkající se peněz. Naše sebe-hodnota má vliv i na naše konto.

Jak si myslíš, že EFT může pomoci obecně s takovým tím každodenním stresem?

Eft funguje skvěle na každodenní stresy a frustrace, musí se jenom provádět. Já sama často neťukám, až dokud mě to vážně netlačí. Kovářova kobyla :-). Ale když už do toho jdu, vždycky se buďto hned uleví (to většinou) nebo alespoň vidím, že je to celá krabice věcí, na které se budu muset podívat.

Je ještě něco na co jsem se nezeptala a chtěla by si sdělit?

Luci, myslím že to bylo vyčerpávající. A moc děkuji za pozvání k rozhovoru , bavilo mě to 🙂

díky moc Lindo a taky mě to moc bavilo a těším se na naše osobní setkání ;).

Lindu najdete na stránce:  http://lindaberger-blog.cz/

A její 2 eboky na odkazech  níže….

14699627_10208789231300477_999450049_o

Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení

a

14642995_10208789233500532_1629009552_n

Linda měla speciální přání a pro čtenáře mého blogu nachystala na svůj eBook Kladivo na bloky slevu 10%.Na slevu se dostanete automaticky po kliknutí na odkaz.

Kladivo na bloky

Doufám, že vás rozhovor také bavil

S láskou a touhou po rozšíření vědomí, co vše EFT dokáže tento rozhovor přinesla

Lucie

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.