Jak se spojit s energií Stvoření

Říkala jsem si, že hodně píšu i „postuji“ na facebooku o Stvořiteli a životu v napojení na Stvořitele. A došlo mi, že si můžete říct, že se mi to lehce píše, ale ono se to hůř udělá…Že teoreticky to zní dobře, ale praxe už je jiná.

K napsání tohoto článku mě motivoval můj článek předešlý ;), kde jsem psala, že si každý den volím žít život v napojení na Stvořitele. (<<Na článek se můžete dostat zde>>) Tak jsem se rozhodla dnes poskytnout praktický návod.

Z mé vlastní zkušenosti  jsou zde důležité 2 kroky:

Vědomé rozhodnutí žít v napojení a Praxe

Tyto kroky popisuji podrobněji níže.

1.Učiňte vědomé rozhodnutí

Abyste se v této věci posunuly, je důležité mít záměr a vědomě se rozhodnout, že tuto kvalitu si přejete zažívat ve svém životě. Je to úplně stejné, jako když cítíte, že potřebujete zpevnit své tělo, vyhodnotíte, že pro to musíte něco udělat…

Pak přichází rozhodnutí chodit do posilovny, nebo běhat a pak opravdu 2-3x týdně jdete, dodržujete určitou disciplínu a po nějakém čase si svůj život bez toho již nedokážete představit, je to pro vás samozřejmé.

Takto to je i v praktikování spojení se s energií Stvoření (Stvořitelem, Zdrojem, Bohem). Jak na praxi se dozvíte na konci tohoto článku ;).

Nejvíce se mi osvědčila v praktikování napojení na Stvořitele technika uvedení do mozkové hladiny théta, neboli vědomé vstupování do hladiny théta.

Hladina théta, je hluboký stav relaxace. V thétě se dotýkáme svého podvědomí. Je to jako když si představíte vrstvu mezi naším vědomím a nevědomím, kde jsou uloženy všechny naše vzpomínky a myšlenky, které ovládají naše postoje, systém přesvědčení a chování. Lidé zažívající tuto hladinu popisují stav jako velmi kreativní, inspirační a také velmi duchovní.

Hladinu théta také nejčastěji zažívají děti do věku sedmi let. Proto dokážou být natolik v přítomnosti, zažívat čistou radost. Pokud je neodpojíme formováním a výchovou, tak jsou v naprostém napojení. Sama, co jsem na 1. kurzu théty opět toto napojení zažila, tak jsem si začala vybavovat situace z dětství a to i jak stav théta vlastně vypadá a je cítit.

Byly to takové ty situace, kdy jsem například běžela plnou rychlostí lesem, byla jsem tady a teď, cítila jsem naplno vůni lesa, chuť malin, vítr ve vlasech, neměla jsem žádná omezení, byla jsem naprosto svobodná a nic nebyl problém. Měla jsem přirozenou radost jen ze svého bytí, z toho, že jsem.

Dobrá zpráva je, že takového stavu můžeme dosáhnout i vědomě v dospělosti. A k tomu nám může posloužit právě hladina théta.

2. Zde máte návod jak na to 😉

Tak a už od slov k praxi. Ráda zde budu sdílet postup, který se používá v technice ThetaHealing® založené Viannou Stibal. Nejsem autorem tohoto postupu, je jím Vianna, jen ho s láskou předávám dál, tak jak je učen na jejích kurzech.

 1. Nejprve zaměřte pozornost do svého srdce
 2. Ze srdce přeneste pozornost ke svým chodidlům.
 3. Představte si, že skrz vaše nohy do vás vstupuje energie ze středu země. Tato energie prochází vašimi chodidly, ke kolenům a uvolňuje celé vaše tělo. Pokračuje dále skrz celé břicho ke krku až do hlavy.
 4. Ve chvíli, kdy tato energie dosáhne vašeho vršku hlavy, představte si nad svou hlavou velkou kouli světla. Nyní jste i vy v této kouli světla. Můžete si vzít chvilku a zjistit jakou barvu tato koule má….
 5. Nyní si představte, že v této kouli stoupáte nahoru směrem do Univerza. Postupně míjíte vršky stromů, poslední mraky, poslední vrstvu atmosféry. V této nádherné kouli světla putujete směrem vzhůru celým vesmírem. Můžete opakovat slova jako „Nahoru“ nebo „Stvořitel“ a soustředit se na vršek své hlavy.
 6. Až dojdete k první vrstvě světla. Projdete několika vrstvami světla, střídají se zde vrsty jasného světla a trochu tmavšího světla, až nakonec dojdete k velmi jasnému světlu.
 7. Pokračujte ještě výše. Když projdete tímto obrovským, nesměrným, zářivým světlem dostanete se k části, která je průzračná a má konzistenci jako želé. Předtím, než vstoupíte do této substance, zanechte vaši kouli světla v jasném světle a představte si, že plavete skrz toto želé, až se před vámi ukáže růžový opar.
 8. Pokračujte skrz tento růžový opar, až vás tento růžový opar samovolně vynese do zářivého prostoru. Můžou se zde objevit dveře, nebo se v tomto prostoru prostě přirozeně objevíte.
 9. Tento prostor je velmi zářivý, barva by se dala přirovnat k perle, nebo jiskrnému sněhu, když na něj v zimě zasvítí slunce. Pokračujte výše (hlouběji) do tohoto prostoru. Pokračujte až do chvíle, kdy budete vnímat, že vy a tato substance jste se stali jedním. Můžete si říct: „Nejsem oddělený“ „Já jsem součástí Všeho, co je“. „Já a Stvořitel jsme jedno.“ Právě v tento okamžik jste dosáhly spojení s energií tzv. 7. Plánu existence, spojení s Energií Stvoření.

sun-rays-1081979_640

 

Pár tipů na závěr:

 • Nemusíte se bát, že v této energii zmizíte, je to jen jako když velmi jemně sdílíte každou molekulu svého těla s touto energií. Toto spojení má naopak moc učinit vaše tělo perfektně zdravé.V tomto stavu se můžete ptát na různé otázky vašeho života, nechat se vést.
 • V tomto stavu můžete spočinout jako v meditaci po libovolnou dobu.
 • Pokud jste na cestě „vzhůru“ a pořád v jednotlivých částech ještě vidíte lidi, nanebevzaté mistry nebo anděly, je potřeba jít výše. Na sedmém plánu existence je jen zářivá čirá energie, nic více…
 • Důležité je se zpětně uzemnit: představte si, že jdete zpět přes substanci želé do světla, kde jste zanechali svoji kouli světla. Potom vstupte opět do své koule světla a přesuňte se přes vrstvu velkého zářivého světla. Dále pak přes další vrstvy světel a celý vesmír zpět k Zemi a k vršku své hlavy. Celou tuto energii, kterou jste si stáhly sebou dolu, nechte projít vaším tělem, přes nohy do centra Země a zpět skrz vaše tělo k vršku hlavy.

Tento postup chce trochu praxe. Vlastně je to jako posilovna pro mozek. Tímto postupem se vědomě učíte vstupovat do hladiny théta a i ji udržovat. Pokud tento postup budete dostatečně dlouho praktikovat, tak i příjdete na to, že nejdete nikam „nahoru“, ale vlastně do sebe. To už je pokročilejší stádium“thétování“ ;). Vianna ji pouze takto sestavila, aby to bylo lidské představivosti jasnější.

Pro usnadnění vašeho praktikování, jsem tuto meditaci pro vás namluvila. Můžete si ji stáhnout na úvodní stránce mého webu: www.lucie-rimona.cz

Existuje zde, ještě 2. technika, jak do hladiny théta vědomě vstoupit, která je mi ještě více bližší, ale o té někdy příště.

Doufám, že nyní pro vás bude snazší, žít váš život v napojení. Určitě mi napište vaše zkušenosti s tímto postupem, nebo pokud narazíte na nějakou překážku v napojení, nebo i v postupu, který jsem popsala.

Ráda vám poradím.

S láskou

Lucie

 

Save

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.