Jak se expertka na zvládání stresu sama vystresovala;)

Rozhodla jsem se udělat sondu do vlastního života. Říkala jsem si, že tohle vám prostě musím napsat. Ano, většinu dní si užívám v harmonii a plynutí, ale jednou za čas mám den, kdy se taky vystresuji. A tohle  přesně byl ten den D! Bylo toho tolik, že asi i by bylo divný, kdyby se to nestalo.

Pro ty co o mně moc nevědí…Žiji 2. rokem v UK a živím se zde hlídáním dětí a alternativním léčením.

Tak sonda do života jedné chůvy a léčitelky v UK může začít……

6:00 Budík.

Vstávám, rychle do sebe něco soukám, i když na nic nemám chuť. Do 20 min. úprk na metro, hlavně abych dorazila včas!

7:00 Dorazím na místo, dítko ještě naštěstí spinká. Za to mě čeká seznam věcí, které musím dodržet… minimálně 3 verze oblečení podle počasí, které může v UK potencionálně nastat a i připravit do tašky rezervní. 3 variace jídla, protože malinká je vybíravá. 2 druhy krému na namazání ekzému a instrukce v jakém pořadí a na jaká místa nanést. A hlavně ať ji nezapomenu osprchovat a umýt vlasy, protože to mamce večer odmítla. Na závěr procvičit podpis, který musí ve 4 letech vyhotovit, při vstupu do školky.

Zbývá mi ještě pár minut, než se vzbudí, tak googlim podrobnosti o PTSD (Posttraumatický stresový syndrom). V pátek mě čeká první klientka na EFT s takovýmhle problémem. Jsem sice na to školená, ale chci odvést co nejprofesionálnější výkon. Zároveň koukám do inzerátů na novou práci, protože se ani ne za 2 týdny stěhujeme z Londýna.

8:30 Malá se probouzí. Naštěstí má dobrou náladu a neprobouzí se s brekem. Následuje plňení úkolů na listu.

11:45 Odvedení do školky. Ze školky běžím rovnou do banky. Z banky běžím do obchodu, včera jsem si totiž naplánovala, že udělám k obědu raw špenátovou polívku.

13:20 Dorazím domů, vrhám se na „vaření“.

13:55 Po obědě skáču rovnou do koupelny a uklízím, dnes totiž přijíždí francouzský páreček na Air B&B. Musím to stihnout, než pokračuji na odpolední hlídání.

Do toho všeho mi jdou myšlenky na mojí vášeň posledních měsíců a to, že bych ráda dokončila rozepsaný článek, udělala nějaký post na Facebooku, komunikovala s klienty. No článek mám vlastně dokončený, ale chybí mi fotky.

14:20 V mezičase chytám přítele, aby mě vyfotil. Super, ufff za 5 min. máme vyfoceno, fotky jsou poslány ke mně na mail a mám je stažené v počítači.

Tou dobou už cítím, jak na mě doléhá nevyspání. Poslední dny toho fakt bylo dost a spánku pomálu. Nejradši bych zalezla do postele a spala a spala, ale………

14:40 Usedám do auta.

15:00  Vyzvedávám kluky ze školy. Po škole na 15 min. do parku

16:00 Přijíždíme domů. Tady se naštěstí aspoň na chvíli otevírá oáza klidu. Máme hezký vztah, sluníčko svítí, s malým sedíme venku na lavičce a skládáme z papíru. Pak cca 1 hodinu příprava do školy, ale i to zvládáme bravurně. Za rok a půl jsme si už našli cestu, jak na to, abychom byli všichni spokojení a nepozabíjeli se u toho. A zvládali vše bez slziček a záchvatů vzteku.

V mezičase ještě zkontroluju ledničku..ufff zaplať pán Bůh, tam jsou špagety z pondělka, tak nemusím vařit ;).

18:30 Naštěstí i jejich mamka přichází včas, tak jedu domu o něco dřív.

Ještě mám mít od 19:00 sezení s mým kamarádem léčitelem, se kterým si vzájemně pomáháme pročišťovat naše limitující přesvědčení. Píšu mu, že jsem unavená a on rovnou nabízí přesunutí na další den, za což jsem hodně vděčná.

19:05 Doma ale kolotoč pokračuje…..Už se mi i celý den odráží v bolesti hlavy a nejradši bych už vůbec nic neřešila, ale……

Shlédnutí dalších videí, která se týkají EFT a PTSD a pročítání materiálů z EFT tréninku. Do toho vyplňování dokumentů, které musí být vyplněné pro naše stěhování a dohledávání informací do nich, přepisování některých stránek, protože prostě už z přetížení v tom dělám chyby.

Komunikace s klienty. Dodělání článku i s fotkami a zveřejňování. Věnování se propagaci na Facebooku a to nejen své.  Protože ráda podporuji druhé, tak ještě pročítám články lidí, se kterými rezonuji a sdílím i jejich.

22:45 Totálně přehlcená s bolestí hlavy ulehám do postele a říkám si: “Super, to jsem dobrej expert na stres, když se takhle vystresuji“. „Jak teď po tom všem usnu?“

Navíc mě přemáhá i úzkost z toho, že zítřek bude podobný. Mám jít ještě hlídat na 2 hodiny dopoledne, odpoledne to samé, v mezičase zase vyprat povlečení, dát do sušičky, uklidit pokoj, uklidit koupelnu, protože nám najíždí nový pár na Air B&B a večer to přeložené sezení. Ukázkový příklad toho, jak člověka dokáže vystresovat nejen aktuální den, ale i myšlenka na zítřek…

A příchází myšlenka: „A super, zaťukám si na sebe.  Aspoň spánek tentokrát bude výživný“, a aplikuji na sebe EFT.

Pokud si říkáte co to to EFT je, tak zde se dostanete na video…

A jak na sebe ťukám a pročišťuji se, tak i vzniká nápad, že o tomto všem napíši článek i s „ťukáním“, tak jak jsem ho na sebe použila. Věřím, že to spoustě lidem pomůže ve zvládání stresu.

Tak tady jej máte:

Karate bod:  

„Přestože jsem se dnes tak vystresovala, mám se ráda a odpouštím se, že to tak bylo.“

„Přestože jsem se dnes tak vystresovala, mám se ráda a přijímám, že to prostě dnes tak bylo.“

„Přestože jsem se dnes tak vystresovala a prostě jsem nezvládla udržet plynutí, mám se ráda a odpouštím se, že to tak bylo.“

Obočí: „Úplně jsem se vystresovala.“

U oka: „Ach ten stres.“

Pod okem:„Úplně jsem ze všeho přehlcená.“

Pod nosem: „Zas toho bylo na mě tolik.“

Na bradě: „Bylo toho hodně na jednoho člověka.“

Na klíčních kostech: „Dnes se mi prostě nepodařilo udržet svojí pohodu.“

V podpaží: „Vůbec je toho na mě poslední dobou hodně.“

Na hlavě: „Úplně jsem se vystresovala, z toho jak toho bylo hodně.“

Po prvním kole mi dochází, že tak na 2 místech svého dne jsem na sebe natáhla víc zodpovědnosti, než bylo nutné. A také, že banka třeba mohla počkat, že vše je i o lepší organizaci.

Další kolo dělám na:

Karate bod:

„Přestože, si na sebe tahám zodpovědnost i za ostatní, mám se ráda a odpouštím, že to pořád ještě dělám.“

„Přestože, si na sebe tahám zodpovědnost i za ostatní, mám se ráda a přijímám, že to prostě dnes tak bylo.“

„Přestože, si na sebe tahám zodpovědnost i za ostatní, mám se ráda, odpouštím si, a přijímám, že prostě dnes jsem to lépe nezvládla.“

Na dalších bodech používám upomínkovou frázi: „tohle tahání si zodpovědnosti za ostatní“

Celkově se po tomto kole zklidňuji a dochází mi, že se holt stalo a příště to už udělám lépe. A že moje přehlcení, bylo signálem pro mě, přemýšlet na jakých místech během dne jsem nebyla 100% v souladu sama se sebou a moje chování nebylo úplně zdravé.

Ještě mě trochu bolí hlava, tak dělám poslední 2 ťukání na:

  1. „Přestože mě ještě z celého dne bolí hlava…“
  2. „Přestože mám strach, že zítra to bude to samé“

Po tomto celém procesu, zase cítím, že jsem to já a s klidem usínám. Spím blaženě až do druhého dne. Následující den byl taky náročný, ale vše jsem už zvládla v pohodě a úsměvem včetně večerního sezení.

Doufám, že tento článek vám bude inspirací, k tomu, jak jednoduše s pomůckou jako je EFT, se dá zvládnout stres.

Nejlepší rada jakou vám můžu dát je: „Začněte ťukat“

Zde si můžete stáhnout manuál EFT zdarma……     

ringspiralbinder_836x1155(2)

Pokud vás více zajímá, jak zvládat stres s pomocí EFT klikněte zde……

S láskou

Lucie

 

 

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.