7 druhů spřízněných duší

Dnes jsem se rozhodla napsat na téma spřízněných duší. Je to téma aktuálnější než kdykoli dříve, protože nyní na Zemi je k dispozici daleko více spřízněných duší, než kdykoli předtím. Zároveň se postupně začínají spojovat celé rodiny spřízněných duší, protože nemáme k sobě pouze partnerskou spřízněnou duši, ale i bratry a sestry.

Navíc touto dobou se většina z nás pracujících na sobě dostává do souladu s božským načasováním a jedním aspektem tohoto je právě manifestace naší vlastní rodiny spřízněných duší i spřízněného partnera.

Často se s tímto tématem setkávám i u klientů a dokáže být kolikrát hodně bolestivé, zvláště pokud jde o ztrátu. Toto téma zase nemusí být tak bolestivé, co je bolestivé jsou různé mýty ohledně tématu spřízněných duší, jako třeba, že bez naší spřízněné duše nejsme úplní. Proto bych je i ráda v tomto článku objasnila.

1. Dvojpaprsek duše

Často se setkávám v terapii s tím, že lidé zaměňují spřízněnou duši se svým dvojpaprskem duše.  Setkání s dvojpaprskem duše často bývá bolestivé a lidé právě dělají tu chybu, že žádají univerzum o to, aby jim přineslo dvojpaprsek duše, místo spřízněné duše. Dvojpaprsek duše, je někdo, přesně jako jste vy.

Dvojpaprsek vznikne tak, že v určité fázi vývoje, duše dosáhne takového stádia a množství energie, že se oddělí do další samostatné jednotky, proto to můžeme vnímat, že druhá osoba je někdo jako my. Velmi dobře známe její energii duše. Proto se i přesně s dvojpaprskem zrcadlíme. Zrcadlíte si dobré, ale i hodně intenzivně to špatné.

Často se stává, že tyto duše jsou k sobě přitahovány neuvěřitelným magnetizmem, ale zároveň, jakmile začnou vztah, tak začnou jeden před druhým utíkat. Je to prostě taková síla, až by se toho jeden lekl. A tohle je právě i rozdíl mezi dvojpaprskem a spřízněnou duší. S kompatibilní spřízněnou duší budete fungovat celkem bez tření.

Často pokud vám příjde do života dvojpaprsek duše, tak ve vašem životě nezůstane dlouho. Nebo můžete projít sérií rozchodů a návratů.

Sama s tímto případem mám zkušenost. A můj pocit i je, že pokud na sobě duchovně pracujete a než dospějete k té „pravé“ spřízněné duši, se kterou máte jít životem, je důležité potkat a vyřešit si vztah se svým dvojpaprskem. Však s vědomím s kým máte tu čest…

On se totiž i člověk na tomto vztahu hodně naučí..nejčastěji jak milovat sám sebe, jak si vážit sám sebe, jak oceňovat sám sebe. A hlavně také to, že jsme kompletní sami o sobě, že nás nic z vnějšku nemůže doplnit, a že ani náš dvojpaprsek duše není naší druhou polovičkou, jak se často říká.

2. Nekompatibilní spřízněná duše

Nekompatibilní spřízněná duše je duše, kterou znáte z dřívějška a cítíte k ní blízkost. Můžete být k ní přitahováni na základě emocí a i fyzicky, ale není s vámi kompatibilní. Je velmi snadné se do této duše zamilovat, pamatujete si to totiž z jiného času a místa,a  jak moc jste se milovali. Avšak nyní máte každý jinou vibraci, proto by vám vztah nefungoval. Jakmile toto rozeznáte, je lepší se stáhnout, nebo udržovat přátelství, na partnerství to ale není.

3. Spřízněná kompatibilní duše v surové podobě

Anglicky je toto označováno jako „diamond in the rough“ – je to spřízněná duše, která by mohla být s vámi kompatibilní, ale potkáte ji v čase, kdy není připravená na vztah, nebo ještě potřebuje projít určitým vývojem, abyste byli doopravdy kompatibilní.

Zde z mého pohledu jsou tyto možnosti: začít vztah a být trpělivý, vzít si čas sám pro sebe, ale počkat, co se na druhé straně vyvine,  odpoutat se a jít hledat jinam.

4. Spřízněná duše „Neukončený business“

Tenhle typ vztahů je celkem častý. Znáte danou duši velmi dobře z minulých inkarnací, ale  jste k ní přitahováni na základě neukončených lekcí a karmických dluhů z minulých životů. Ve chvíli, kdy je karma dorovnána, nebo jeden ze zúčastněných přeroste v pochopení lekcí a svém vývoji druhého, vztah končí.

5. Kompatibilní spřízněná duše

Kompatibilní spřízněná duše je někdo, kdo vás miluje a rozumí vám. Vaše osobnosti jdou dohromady,můžete mít i odlišné zájmy, ale vaše životy mají určitý průnik. To že jste s vaší spřízněnou duší neznamená to, že to je soužití úplně bez problémů, ale budete spolu fungovat s minimálním třením. Tato duše vám odpovídá vibračně v daný okamžik. Tento vztah může určitě být trvalý, záleží ale na ochotě růst a vyvíjet se společně.

6. Spřízněná duše – životní partner

Spřízněná duše –životní partner je někdo, kdo s vámi jde životem, roste s vámi psychicky i duchovně. Hlavně sdílíte více pozitivních přesvědčení než negativních a jste k sobě přitahováni na základě tohoto. Tento partner bude také podporovat váš osobnostní růst.

Jeden z našich úkolů inkarnace, je najít partnera, se kterým můžeme zažívat opravdovou bezpodmínečnou lásku a osobu, kterou můžeme milovat kompletně.

V tomto případě jsme i více přitahováni k energii člověka a následovně k fyzickému vzhledu.

Když jej potkáte, máte pocit, že se doopravdy znáte na hlubší, duchovní úrovni, těžko popsatelné slovy.

Neznamená to však, že vše bude dokonalé, protože každý vztah potřebuje péči a růst. Co úplně magneticky přitahuje tento druh spřízněné duše do našeho života, je pokud doopravdy hluboce milujeme sami sebe a i jsme zamilovaní do života samotného.

7. Spřízněná duše – životní „divine partner“

Úplně nevím jak přesně do češtiny přeložit výraz „divine partner“, ale nejblíže tomu asi je „božský partner“. Toto spojení sahá ještě dále za spřízněnou duši. Je to duše, která  již dosáhla mistrovství ve své existenci a bude s vámi v souladu a i v souladu s vaším božským načasováním.

Ve chvíli, kdy tuto osobu potkáte znamená to, že už i vy jste vyřešili většinu své karmy a dosáhly určité úrovně. Často se z ní znáte z tzv. 5. Plánu existence.

Tento partner nebude zasahovat a zpomalovat vaše božské načasování, ale bude naopak v souladu. Oba partneři si vzájemně pomůžou naplnit životní vizi, často i společně provázanou.

S láskou s poznatky z vlastního života, terapií a s pomocí knihy: Vianna Stibal:Finding your soulmate with ThetaHealing napsala

Lucie

 

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Jana napsal:

  Dobrý den,
  je mi 62 let. Umřel mi manžel. Co dál?
  Mám hledat spřízněnou duši?
  Už je na to pozdě?
  Jak se mám chovat?
  Těžké otázky. Přesto bych ráda slyšela odpověď.
  Děkuji
  Jana

  • Lucie Švecová napsal:

   Dobrý den, pokud si budete říkat, že to je těžké, tak to bude. Záleží na tom, po čem toužíte. Někteří lidé celkově více prosperují ve vztahu, než bez něj. Pokud cítíte, že ve světě, pro vás někdo je, tak určitě se tomu ještě můžete otevřít. Láska kvete v každém věku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.