Chopte se kormidla svého života a zatočte se stresem! Hned teď!

Krásný letní srpnový den. Dnes vám přináším tip, který můžete naaplikovat, hned teď a výrazně snížit hladinu stresu ve vašem životě. Nestojí to nic. Jen pár minut vašeho času a pozastavení.

Tak rovnou k věci…..Hladinu stresu v životě snížíte tím, že si uvědomíte svá NE a svá ANO.

directory-973992_640

Tímto, také přeberete zodpovědnost za svůj život, stanete se tak tvůrcem vašeho života (jeho stvořitelem) a ne obětí, které se život „děje“. Tento krok, je velmi podstatným v nastolení harmonie v životě. Navíc pomáhá k snížení hladiny stresu a i vám velmi pomůže při zhmotňování  přání. Takže ve výsledku to jsou vlastně 3 mouchy jednou ranou ;).

Taaaaakžžžžeeee neváhejte a chopte se kormidla svého života a pojďte si spolu se mnou identifikovat vaše NE  a vaše ANO.

ship-helm-759954_640

1. Identifikujte svá NE

Věnujte si 10 minut. Pohodlně se usaďte, udělejte 2 hluboké nádechy a výdechy a zaměřte se na prostor uprostřed hrudi. Zde sídlí vaše pravé JÁ a zná odpovědi na všechny otázky ohledně vašeho života. Naprosto přesně ví, co je pro vaše nejvyšší dobro a co není. Představte si v tomto místě světlo, a to jak s každým vaším nádechem sílí a roste.

Nyní se z tohoto prostoru podívejte na váš život. Co se nyní ve vašem životě odehrává? Z čeho máte dobrý pocit a z čeho zase tak dobrý pocit nemáte? Budeme se věnovat nejdříve tomu, co zas tak dobře nepociťujete. Jsou to pravděpodobně situace, nebo i lidé u kterých je třeba říci NE. Odpovězte si na otázky: „Co se vám již doopravdy nechce dělat? S jakými lidmi se již nechcete stýkat? U kterých lidí je potřeba přenastavit hranice?“

Můžete, ale namítnout, že toto se snadněji řekne, než udělá. Pojďme se tedy podívat na to, jak to vlastně s říkáním NE je doopravdy

Jsou tady určité pocity, které nám často naše NE blokují.

Nejčastěji to jsou:

  1. Pocity vinny
  2. Strach z odmítnutí
  3. Strach z promeškání příležitosti
  4. Pocit, že druhého zraníme

Pravda je ale taková, že pokud říkáme NE, na prvním místě tím respektujeme sami sebe a tím vzniká prostor pro to, aby se druhý učil o respektu také. Neučí se jenom o respektu k druhému, ale i o respektu sám k sobě. Když vidí, jakým způsobem jsme použili své NE, může se od nás naučit a sám pak aplikovat na svůj život, inspirovat se z toho.

Takže tímto nejenom, že děláme nejlepší službu sami sobě, ale je to i to nejlepší, co můžeme udělat pro druhé. Tímto vším vzniká prostor, ve kterém pak dochází ke zdravé interakci. Vzniká prostor pro autencitu a čestnost.

Jde o to, najít si svůj vlastní autentický způsob, kterým říkat NE. Tento způsob by neměl vycházet ze vzteku, ale ze soucitu a pochopení sama sebe a svých potřeb.

Proto je důležité nepoužívat výrazy typu jako: „Ty mi děláš to a to, a tak už mi to NEdělej.“ Ale jde o to spíše vše vyjádřit ze svého pohledu a z pohledu toho co se děje s vámi. Lépe je říci: „Toto mi nevyhovuje.“ „V tomto se už necítím dobře.“ „Nemyslím si, že toto je pro mě to pravé.“ „Toto potřebuji změnit.“ „Potřebuji věci jinak.“

Co se stane v našem životě ( kromě poklesu hladiny stresu), když se naučíme říkat NE, v situacích, kdy to tak cítíme?

Začneme se cítit lépe a svobodněji a navíc nám vznikne více jasnosti a  prostoru pro naše ANO. Proto pojďme dál na identifikování vašich ANO.

2. Identifikujte svá ANO

Zopakujte přesně postup, jako u NE, ale s tím, že se budeme věnovat vašim ANO:

Věnujte si 10 minut. Pohodlně se usaďte, udělejte 2 hluboké nádechy a výdechy a zaměřte se na prostor uprostřed hrudi. Zde sídlí vaše pravé JÁ a zná odpovědi na všechny otázky ohledně vašeho života. Naprosto přesně ví, co je pro vaše nejvyšší dobro a co není. Představte si v tomto místě světlo, a to jak s každým vaším nádechem sílí a roste.

Nyní se z tohoto prostoru podívejte na váš život. Co se nyní ve vašem životě odehrává? Co vám nyní v životě chybí nejvíce? Co máte rádi a neděláte? Odpovědi na tyto otázky, jsou věci, kterým je třeba říci ANO ve vašem životě. Umožnit aby vám přišly do života, nebo je vytvořit.

Tím, že jste si identifikovali NE a naučili říkat NE, by vám nyní měla odpadnout spousta stresu a naopak narůst prostor a čas pro věci, které chcete vytvořit a mít ve svém životě.

Měli by to být věci, u kterých se cítíte dobře, když je děláte, ty které vám přináší radost. Můžou to být maličkosti, které třeba stojí jen pár minut denně, ale ve výsledku vám přinesou mnopretty-woman-in-field-820477_640hem více. Pokud rádi tančíte, tančete.

Pokud se obecně rádi učíte a rozvíjíte, najděte si nový kurz. Pokud rádi čtete, začněte zase číst. A věřte tomu, že když začnete jen od 5 minut denně, nebo i 3x týdně, přinese to velké výsledky.

Tím, když se cítíme dobře, nám stoupá osobní vibrace a roztáčíme si tak „kolo života“, život nám pak lépe proudí. Vzniká tak i prostor pro odreagování se od věcí, které nás zatěžují.

A pak kromě celkového pocitu štěstí máme i větší šanci na zhmotňování našich přání. Naše okolí to samozřejmě cítí, že se cítíme dobře a i tím přitahujeme ty správné lidi a zážitky do svého života.

Někdy máme různé pocity, které mohou blokovat říkání ANO věcem, které máme rádi.

Nejčastěji to jsou:

  1. Co si pomyslí ostatní? (v mnoha obměnách..na to už jsem starý, tohle se nehodí, jsem žena/muž atd.)
  2. Jsem sobecký, když se věnuji tomu, co mám rád.
  3. Jsem líný, když řeknu ANO odpočinku.

Zde platí to samé jako u NE. Pokud tvoříme a vycházíme ze svého pravého JÁ, tak vždy z toho máme užitek jak my, tak okolí. Když se např. rozhodnete odpočívat, tvoříte tím i prostor pro ostatní, aby si mohli odpočinout. Nebo nemáte pak problém dát prostor ostatním, když potřebují odpočinek. A stejně tak, když vás vidí odpočívat a vnímají, že se tím neboří svět, tak se můžou od vás inspirovat.

Tento proces určení si vašich NE a ANO je návodem na takový uklid života a vědomé tvoření toho, co ve svém životě doopravdy chceme. Nestane se tak však samo od sebe a nestane se tak přes noc. sailing-929291_640

Proto praktikujte a praktikujte napojení na své pravé JÁ a čas od času prověřujte svá NE a svá ANO, protože  vše se neustále mění a vyvíjí.

Přeji vám čerstvý vítr v plachtách vašeho života ;).

Lucie

PS.: Pokud by vás zajímalo, jak zvládat každodenní stres, klikněte zde…..

Save

Save

Save

Save

Save

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.