Když nepříjemné situace nosí pozitivní poselství

Taky se vám stalo, že vás někdo neuvěřitelně štval, vůbec jste daného člověka nemohli vedle sebe vystát a třeba jste i přerušili kontakt a pak s odstupem přišli na to, že daný člověk pro nás měl velmi cenné sdělení. Že vás něco učil, a že třeba to co nám sděloval, byl dílek do skládačky, který jste zrovna tou dobou potřebovali, ale nechtěli z nějakého důvodu vidět?

Tak to se stalo před dvěma lety přesně mě.

Přišla jsem zrovna do Londýna a byla šťastná, že jsem si hned našla práci. Pracovala jsem jako pečovatelka u autistické holčiny, což mě moc bavilo. Ale práce obnášela i neustálý kontakt s její mámou, která byla pořád doma, a tam pro mě byl háček.

Energie v domácnosti pro mě byla neuvěřitelně těžká, okamžitě jsem dostala dýchací problémy, protože se tam prostě vůbec nedalo nadechnout a spoustu věcí jsem nemohla „rozdejchat“. Byla to hlavně její bezmezná touha kontrolovat a ovládat.

Ale co mi nejvíce lezlo na nervy, byla její neuvěřitelná extrémní vášeň pro veškerá „od“ – odkyselování a odparazitování plus detoxikaci těla. K tomu ještě striktní strava bez radosti, hlavně žádný cukr (skoro ani banán nesměl projít) nebo něco, co by se jen trochu odchýlilo od nejmodernějšího pojetí zdravé stravy.

Zvolila si tuto cestu jako pomoc své dceři na cestě k zlepšení jejího stavu. Avšak určité procedury byly tak drastické, že zde nebudu zacházet do podrobností, co vše detox té holčiny obnášel. Až jsem to nakonec nevydržela a po 2 měsících odešla.

Dýchání se zlepšilo, ale pořád jsem se nějak necítila ve své kůži. Nejdříve jsem to přisuzovala vlhčímu klimatu apod. Ale najednou mi to DOŠLO!!! Měla jsem  jak říkají Angličané „bulb moment“, prostě se mi rozsvítilo ;).

Pocítila jsem potřebu se zastavit a poohlédnout se po svém přístupu ke zdraví za poslední roky…….

Už jsem ve svém příběhu psala, že jsem v 28 letech byla diagnostikovaná s astmatem. Dostala jsem pohotovostní sprej a sprej s kortikoidy, které jsem měla vdechovat ráno a večer.Doktorka mi tehdá s úsměvem řekla, že tohle vše je do konce života a ať počítám s tím, že se vše bude zhoršovat.

asthma-1147735_640

Tahle varianta pro mě byla naprosto nemyslitelná. Ale vše jsem začala užívat, protože se mi doopravdy špatně dýchalo, a budila jsem se rozlámaná, z toho jak tělo přes noc z nedostatku kyslíku nestačilo regenerovat.

Tak jsem si vymyslela svůj vlastní scénář – začnu vše užívat, jak mám, ale i zároveň se začnu pídit po tom, co za tím astmatem je. A jak to budu cítit, budu vše pomalu vysazovat. Tou dobou jsem se již začala zajímat o duchovní příčiny nemocí. Nakonec jsem astma překonala asi cca za 2-3 roky, konstelační prací, kineziologií, regresí a nakonec mi i velmi pomohlo zasvěcení do reiki a to, že jsem se mohla léčit sama.

A tak jsem nabyla dojmu, že naše nemoci jsou hlavně způsobené problémy psychickými, nebo duchovní podstaty. Začala jsem si připadat nezničitelná a nabyla dojmu, že můžu do svého těla dát cokoli, jakkoli ho zanedbávat a vše bude ok.

Začala jsem hůř jíst, méně se hýbat. Měla jsem pocit, že za vším vězí duchovní příčina, a že když nám něco je, musíme jít hlavně do sebe. Byla jsem tak nadšená možnostmi duchovní práce, že jsem úplně zapomněla na element fyzického těla.

A jak jsem si dělala v sobě revizi svého přístupu ke zdraví za poslední roky, tak jsem uviděla, jak moc jsem tělo zanedbala. Došlo mi, že již než jsem odcházela do Anglie, že moje tělo už nefungovalo, tak jako dříve.

Trochu jsem přibrala, tak zvláštně jsem otekla, cítila se unavená, nálada taky nic moc, zamlžené myšlení a vlastně mě i často tělo bolelo, ale nevěnovala jsem tomu pozornost až do tohoto momentu. A najednou to dosedlo. Ona mi ta bláznivá Rose ukazovala, že se mám pořádně starat o svoje tělo!

Mám pocit, že tohle se děje ve všech případech, když se setkají 2 extrémy ;). Mají se totiž od sebe učit a přinášejí si vzájemně důležité poselství. Pro ni zase byla pravděpodobně lekce v tom, že pokud chce pomoci zlepšit stav své dcery, měla by jít sama do sebe a poohlídnout se i po duchovní příčině a celkovém smyslu toho, proč má autistické dítě.

Naštěstí jsem i když se zpožděním pochopila…… Od té doby zase pečlivě pečuji o své fyzické tělo a zdraví. Nejdu v tom do takového extrému, ale taky jsem prošla odkyselením těla, celkovou detoxikací i anti-parazitní kůrou. Kompletně jsem změnila jídelníček a vymanila se z koloběhu užívání kávy a rafinovaného cukru a je mi zase do zpěvu.

vegetables-752153_640

Pár kil navíc odešlo v podstatě samo, otoky zmizely stejně tak zamlžené myšlení. A jsem moc vděčná za tuto lekci a toto uvědomění. Protože rovnováha prostě musí být, aby nám život příjemně fungoval a plynul.

Proto dnes pro mě velmi zásadně k udržení harmonie v mém životě patří propojení duchovní práce s péčí o fyzické tělo.

rock-731140_1280

A jak to máte vy, také propojujete?

A zažili jste někdy, že nepříjemná situace pro vás měla vlastně pozitivní poselství?

A  schválně se zkuste  zamyslet nad situací, která byla pro vás extrémně nepříjemná a nacítit se na to, co jste se tam učili, pomůže vám to pěkně pročistit energii situace a i to pravděpodobně zamezí opakování podobné, protože tentokrát už pochopíte……

S láskou

Lucie

 

 

 

 

 

 

Save

Save

Save

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.