Naděje a sny

Je 4:45 a do tmy  mi zvoní budík. Neváhám ani minutu a vstávám celá natěšená, co mi přinese ráno, které jsem se rozhodla prožít jinak. Beru na sebe bundu, do kapsy čelovku, ještě lok vody a potichoučku se vyplížím před chalupu, tak abych nikoho nevzbudila. Venku je pořád černočerná tma a všichni ještě spí.

Ani nevím přesně kam půjdu, jen vím, že chci strávit chvíli sama v horách, ve kterých jsem tak dlouho nebyla, a že mám omezený čas. Líbilo by se mi vyjít na nějaký ten vrchol. Proto se přiblížím k nejbližšímu rozcestníku. Svišťovka – Jahňačí Štít- Kopské Sedlo. Časově to vychází tak akorát na to sedlo, beru to, jsem vděčná a vyrážím.

Je zima, kouří se mi od pusy a ještě je pořád tma jak v pytli, tak rozsvěcuji čelovku. Vyrážím směr Kopské sedlo.  Chvílema mě samozřejmě napadá, že jsem se totálně zbláznila..v 5 ráno, v totální tmě, sama ženská v horách a úplně na lehko. To je ale jen vteřinový záblesk, který je okamžitě rozpuštěn… Ujišťuji se..”Ne to není nezodpovědnost, to je SVOBODA, SÍLA a vědomí, že jsem vždy pod ochranou.”

Říkám si: “Wohoooo, to je ta opravdová svoboda, svoboda  rozhodnout se pro svou touhu, naplnit ji – přivést do existence.”

Pomalu se začíná rozednívat, už si aspoň trochu vidím pod nohy, za to se občas leknu vlastního stínu, až se sama sobě vždy musím zasmát.  Za pár minut už vidím na cestu obstojně a už vůbec nezpochybňuji své rozhodnutí.

Jsem tak šťastná, že jsem v horách a nasávám tu atmosféru každou buňkou svého těla. Cítím vděčnost, vděčnost i za své fyzické tělo a za to, co mi vše umožňuje, a že má vůbec kapacitu, takhle vstát brzo a rozhýbat se. Jsem tak šťastná a vděčná, že si říkám, jaké by to asi bylo se rozběhnou. A samou radostí to udělám.

 

Dýchá se mi skvěle, příjdu si neuvěřitelně lehká a užívám si ten přítomný okamžik, vítr na tváři. Cítím se, jak Alenka v říši divů, mít křídla, tak snad i letím. Pozoruji kolem sebe skalnaté vrcholy, plesa, valící se mraky a dole pode mnou údolí. Cítím posvátný prostor hor, velkou úctu a pokoru.

 

Vím, že za toto vše vděčím Bars. Jednak Bars postupně rozpouští naše posuzování. Dříve by mě zastavila má mysl, vymyslela by sto výmluv proč nedělat to, po čem vlastně toužím. A vůbec, třeba bych to dopředu zamítla kvůli rannímu vstávání.

Mám pocit, že nic není nemožné, že mohu být kýmkoli a dělat cokoli. Vidím i to, jak když nám něco nejde v životě, je to jen tím, že si sami vytváříme omezení. Naštěstí Bars nám velmi příjemnou formou pomáhají je rozpustit.

Sice proběhl jeden záblesk, kdy se mysl snažila vstoupit do hry, ale vše bylo rázem rozeznáno, jako NEPRAVDA a rozpuštěno. Čeho jsem si za svojí roční zkušenost s Bars všimla je i  to, že život po Bars a s Bars je čím dál více v pravdě.

Při procesu Bars se v jedné pozici nachází téma našich nadějí a snů. Ve svém životě jsem měla 10 let dlouhé období, kdy chození a lezení po horách bylo mojí vášní č.1., které až doteď následovalo tříletou pauzou. Několikrát při procesu Bars a dalších Access Consciousness procesech tato moje touha na sebe začala upozorňovat.

 

Před prázdninami jsem si říkala, že jsem dlouho nebyla v Tatrách. A říkala jsem si, že bych se tam zase ráda podívala, a že by to bylo pravděpodobně možné, když budu v létě v Čechách. Bohužel to nevyšlo, i když jsem v Čechách strávila 5 týdnů. Úplně jsem na tento záměr zapomněla, když najednou za dalších pár týdnů přišla příležitost z úplně nečekaného směru, se tam vydat.

 

Takovouhle zkušenost sdílí každý, kdo má dlouhodobé zkušenosti s Bars, a to, že naše touhy, naděje a sny se velmi snadno a rychle zhmotňují.

Jak to může být ještě lepší?

Co je zde ještě možné?

S láskou ráda sdílela

Lucie

 

Lucie Rimona
Životem mě provází dar vnímat souvislosti mezi duchovními zákony a každodenním praktickým životem, díky tomu vedu lidi na cestě k nalezení a vyřešení příčiny jejich problémů, tak aby mohli žít život, po kterém touží. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.